Перший урок 2015-2016 н.р. (3 клас)

Тема: Україна – єдина країна

Мета:

Поглиблювати знання учнів про Україну – державу, рідну землю, Батьківщину; державні символи; формувати національну свідомість; вчити аналізувати, порівнювати, узагальнювати. Розвивати мовлення, мислення, пам’ять, увагу. Виховувати патріотичні почуття, почуття співчутливості та співпереживання за долю нашої держави, уважного ставлення до військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок проведення антитерористичної операції, національну гідність, любов до рідної землі.

Обладнання:

Карта України, державна символіка України, відеозаписи пісень, фізкультхвилинки, презентація.

Хід уроку

1. Організація класу

1.1. Привітання з Днем Знань. Слово вчителя:

Дорогі діти! Вітаю вас із Днем Знань — чудовим і радісним святом! У цей самий час учні України сіли за шкільні парти, щоб почати новий навчальний рік і штурмувати нові вершини знань, які стануть потрібними кожному у житті.

Новий учбовий рік вже на порозі школи!
До знань свій шлях вести ви всі уже готові?
У ранцях – зошити, книжки, а у очах – бажання…
Ну, що ж?! Прийміть від серця щирі привітання!

Бажаю вам розкритися новому,
Сприйняти вчителя розумне кожне слово!
Здолати труднощі і досвід свій створити,
Щоб далі теж цікаво, легко було жити!

1.2. Оголошення теми уроку

Тема нашого першого уроку - «Україна – єдина країна».

Погодьтеся, щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили ваші діди і прадіди, тут живуть батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Нема життя без України, бо Україна – мати, яку не вибирають, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.

1.3 Асоціативний кущ

-А які ж асоціації викликає у вас слово Україна?
(Європейська країна, Батьківщина, рідна домівка, моя сім'я, історія, традиції, символи)

-Так, Україна – це славетна історія, чарівна природа, рідна мова, культура, традиції. Це все, що навколо нас, усе чим живемо і про що мріємо, це наші батьки, рідні, друзі. Україна – це та земля, де ми народилися, де завжди нас чекає батьківська домівка, зігріта родинним затишком, добром і материнською ласкою, це наша Батьківщина, найкраща, найрідніша земля.

Що таке Батьківщина? За віконцем калина,
тиха казка бабусі, ніжна пісня матусі, 
дужі руки у тата, під тополями хата, 
під вербою криниця, в чистім полі пшениця.

2. Робота за картою України

Діти, подивіться на карту України.
Які міста України ви знаєте?
А в якому місті народилися ви?
Діти,чому карта поділена на різні частини і зафарбована різними кольорами?
Що означає кожна з частин карти України? (різні області)

- А чи знає хтось скільки областей є у складі нашої держави? І ще у складі нашої держави є Автономна Республіка Крим. Отже, 24 області та Автономна Республіка Крим утворюють єдину незалежну країну – Україну! Нажаль, так сталося в Україні, що ми змушені захищати єдність нашої держави, її кордони та незалежність. Усі ми повинні пам’ятати, що ми громадяни держави України, ми повинні вчитися любити свою землю, свій народ, культуру, як любили її ті люди,хто загинув за нашу незалежність на Майдані та у військових діях, названих АТО.

4. Гра «Опиши Україну»

А зараз кожен з вас подумає, прислухається до свого серця і скаже заповітні та щирі слова про Україну. Яка наша Батьківщина?
( мила, дорога, славна, рідна, свята, чарівна, чудова, безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружня, тощо).

Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія»

5. Символи України

5.1 Державним гімном України є пісня «Ще не вмерла України ні Слава, ні Воля».

Гімн - це головна пісня, яка виконується в державі на всіх урочистих подіях, вона виражає найсердечніше думки і прагнення народу.

Її автори Павло Чубинський і Михайло Вербицький.

Кожен народ із повагою ставиться до своїх символів. Прапор і герб є нашими святинями, тому їх слід шанувати і берегти. Під час виконання і слухання гімну всі повинні підвестися, співаючи разом. Пам’ятаймо це завжди і шануймо наші святині. Бо, не шануючи їх, ми не шануємо самих себе.

5.2 Виконання Гімну України

Заспіваймо всі разом головну пісню нашої незалежної України — Державний Гімн.

4.3 Герб України.

Тризуб – тисячолітній священний знак, і ми пишаємося тим, що він став Державним Гербом нашої країни. У слові тризуб міститься число «три». Така повага до трійки невипадкова. Наші предки були переконані, що тризуб (трійця) відображає триєдність сили, яка створила світ і життя в ньому.

Вогонь – Вода – Життя.

Батько – Мати – Дитя.

Світло – Слово – Любов.

Мудрість – Краса – Розум.

5.4 Національний прапор України – синьо-жовтий стяг.
Синій колір – це колір чистого мирного неба. Жовтий – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна.

Це і колір золотого сонечка, без ласкавого його проміння не дозрів би хліб.

-А чи знаєте ви, коли святкують українці День прапора? (23 серпня).

6. Історичне сьогодення

6.1. Герої Майдану

Минуло небагато часу, як у вічність пішли люди, які віддали своє життя за свободу сьогоднішньої України. Вони залишилися у пам’яті всіх як «Небесна сотня».

 Небесна Сотня- герої незборені,
 Найкращі , найвідважніші сини,
 Яскравим сяйвом в небі засвітились,
 Щоб інші мріяли, любили і жили…

6.2. Хвилина мовчання на вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави.

6.3. Герої АТО

В Україні відбулася Революція гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні, подвиг українських військових та добровольців у боротьбі із російськими бойовиками, які тероризують східні регіони України.

Зараз українцям як ніколи потрібно бути єдиними та згуртованими. Багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з терористами та сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави.

Українську землю неодноразово топтали загарбники. Проте, переживши війни та мир, поразки та перемоги, Україна пишається вірними синами та доньками, була і залишається вірною матір'ю українців, які свято шанують і люблять її.

Тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь Що більше буде зроблено для цього сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними називати себе українцями. Бо, як сказано в Біблії, «...хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздається». Хай Бог допомагає нам творити особисте майбутнє своїм розумом, своїми руками і серцями.

А ми з вами – патріоти і громадяни, які покликані теж захищати свій край від ворогів, трудитись так наполегливо і добре, щоб жилося усім прекрасно, найкраще у світі, бо кожна людина має право на хороше і радісне життя.

7. Творча робота. Участь у Всеукраїнській акції «Лист пораненому».

Треба скласти твір-мініатюру і намалювати малюнок про те, як ви співпереживаєте за долю нашої держави, як ви уважно ставитесь до військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок проведення антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях і тепер перебувають на лікуванні, проходять реабілітацію у військовому шпиталі Києва.

Ваші роботи разом з цими чудовими квітами, які ви принесли на свято, ми разом з вами передамо постраждалим військовослужбовцям в м.Києві

8. Поетична хвилинка

(Читають учні)

 Любов у нас до Батьківщини
 Іде із серця глибини.
 Ми — патріоти України,
 Її ми дочки і сини.
 
 Хоч за походженням людини
 Й тече у жилах інша кров,
 Ми — громадяни України,
 До неї вірна в нас любов!
 
 Тут народились ми й живемо,
 Тут щастя випало рости.
 Палку любов в серцях несемо
 Ми — українці, я і ти!
 
 І сила, й мудрість до людини
 Від Матері-Вітчизни йде.
 Ми — патріоти України
 І кращої нема ніде!
 
 Нам наймиліша і єдина
 Вітчизна за усі світи!
 Чарівна, рідна Україна,
 Ми — українці, я і ти!

9. Пісня Н. Бучинської «Ми -Українці»

10. Підсумок уроку

Діти, давайте складемо «СЕНКАН» до слова Україна.

 1. Україна
 2. Єдина, незалежна.
 3. Захищає, розвивається, захоплює.
 4. Україна - це мій дім.
 5. Батьківщина.

Сьогодні ми доклали часточку до того, щоб зберегти мир і єдність нашої держави. Ми усі надіємось, що найзаповітніша мрія всіх українців, жити під мирним небом, здійсниться.

Ми єдина Україна! Незважаючи на усі негаразди, що зараз відбуваються,кордони України не будуть порушені, а північ і південь, захід і схід завжди будуть однією країною – незалежною Україною.

Search